200-letá mongolská mumie se nepodobá na žádnou jinou. Je možné, že ještě žije?

Nebýt zoufalého muže, který se nedávno pokusil na černém trhu prodat 200 let starou mumii buddhistického mnicha, nikdy bychom se pravděpodobně nedozvěděli o jedné z nejvíce fascinujících záhad současnosti.

Mumie mnicha, kterou se neznámý muž pokusil prodat na černém trhu v ulanbatárskom okrese Songino Khairkhan, je totiž zcela odlišná od dosud známých mumií.

Zaprvé proto, že buddhistický mnich použil starobylou techniku ​​samomumifikace – mumifikoval se úplně sám a zaživa tak, že absolvoval extrémní dietu a konzumoval pouze toxiny na očištění těla.

Zadruhé 200 let mumifikovaný mnich je v tzv. lotosové poloze, to znamená, že do tohoto stavu se nepochybně dostal během meditace.

Buddhističtí mniši se domnívají, že s ohledem na výše uvedené skutečnosti může být jejich starší kolega stále naživu, avšak ve velmi hlubokém stavu meditace.

Tento hluboký stav se nazývá „tukdam“ a jeho základním znakem je, že může pokračovat i po fyzické smrti. Mnich při něm zůstává v hluboké meditaci po dobu tří týdnů nepřetržitě a přijímá jen minimální množství potravy a stav jeho těla se postupně zhoršuje, až se díky speciálním toxinům samo zakonzervuje do mumifikovaného stavu podobně, jako v případě nedávno nalezené mumie.

Buddhističtí učenci navíc tvrdí, že pokud mnich dosáhne „tukdam“, objeví se kolem něj zářící duha na znak nejvyšší formy osvícení.

Podle vědy a logiky je mnich pravděpodobně opravdu mrtvý. Ale co když se věda mýlí a pravdu mají buddhističtí učenci?

Categories:   Zajímavosti

Tags:  ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.