Advent v Písku láká na historii, umění i výlety

Vánoční čas se blíží mílovými kroky a přináší s sebou i několik volných dní, k nimž si mnozí z nás rádi přidají menší dovolenou, abychom si svátky pořádně vychutnali. Co takto využít volna aktivně – například k výletu za historií a kouzlem Vánoc do Jižních Čech? Přímo v jejich srdci leží královské město Písek.

Trocha historie a kultury

Historické město Písek se může pochlubit krásně udržovaným centrem se slavným Kamenným mostem a příjemnou atmosférou, díky níž budou procházky podél Otavy pohádkou. V nastávajícím čase adventu se zde konají tradiční vánoční trhy, a protože je Písek i městem umělců, návštěvníci budou moci obdivovat množství rukodělných výrobků. Po kulturních a uměleckých akcích, kterých je zvláště okolo Vánoc bezpočet, si můžete dát nějakou staročeskou pochoutku, nebo navštívit jednu ze zdejších útulných kaváren.

Příjemné bydlení se zajímavými možnostmi

Jaké ubytování v Písku zvolit? Nejlepší variantou ubytování Písek je skvěle vybavený hotel poblíž centra, avšak mimo hlavní turistický ruch, abyste to měli všude blízko a současně nikdo nerušil váš spánek. Přesně takový je Hotel Buly, který nabízí ubytování pro jednotlivce, páry i skupinky návštěvníků ve vybavených pokojích s wi-fi, od centra co by kamenem dohodil. Návštěvníky, kteří rádi tráví volno aktivně, zde čeká sportovní vyžití v podobě bowlingu a krytého i venkovního plaveckého bazénu.

Prouzkoumejte okolí Písku

Písecko láká k výletům – hustá síť naučných i obyčejných vycházkových lesních cest je dostupná i v zimě a v blízkosti ční hrad Zvíkov, který je právem považován za krále mezi gotickými hrady. Milovníci historie si jistě vzpomenou na Jana Žižku, jehož mohyla stojí v blízké Sudoměři, dějišti známé bitvy. A to je jen začátek! V blízkosti na vás čekají desítky kilometrů cyklostezek. Kola si nemusíte ani vozit s sebou – výhodně vám je zapůjčí přímo Hotel Písek. Svou polohou i vybavením se jedná také o ideální místo na soustředění sportovců nebo pořádání konferencí.

(PR)

Categories:   Cestování

Tags:  , ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.