Buďte při zřizování cestovního pojištění online obezřetní

Téměř všichni si dnes zařizují pojištění přes internet. Na pobočkách pojišťoven byste museli dlouho čekat, než na vás přijde řada, navíc by vše trvalo daleko déle než na internetu, kde získáte pojištění během pěti minut. Ale pozor, proklikat formulář rychlostí blesku a co nejrychleji vyplnit osobní údaje se nemusí vyplatit. Čtěte, co si objednáváte.

Pojišťovny se předhání v tom, u které bude sjednání cestovního pojištění jednodušší. Faktem zůstává, že současný proces u většiny z nich snad už ani zjednodušit nejde. Chtějí po vás jen napsat osobní údaje pojištěných osob a vybrat typ ochrany. A právě v tom mnozí chybují.

Budou vám stačit nastavené limity?

Ve výchozím balíčku cestovního pojištění často bývají nízké limity pojistného plnění. Ohlídejte si je proto a rozmyslete si, zda vám stačí. Myslíte, že dva miliony korun jsou na ošetření hodně? V evropských destinacích to možná postačí, ale míříte-li za exotikou, mohly by být léčebné výlohy daleko dražší. Obzvlášť třeba v případě, kdy se vážně zraníte na horách a horská služba vás bude muset dopravit vrtulníkem. Tam už statisíce jen létají.

Co všechno je obsaženo?

Cestovní pojištění by mělo obsahovat zejména pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu. Dobré je také pojištění zavazadel, extrémních sportů, plánujete-li je provozovat, drahých osobních věcí (kolo, fotoaparát apod.). Zajímavě zní služby, v rámci nichž budou mít rodiče v případě hospitalizace dítěte proplacené náklady, aby mohli zůstat s ním, či při kterých je klient pojištěn na projevy chronických onemocnění. Dobře si nastudujte, co všechno máte v ceně a za co se ještě extra doplácí. U různých pojišťoven se podmínky liší.

Až budete tedy zřizovat cestovní pojištění online, nezapomeňte především dobře číst. Různé srovnávače vám mohou poskytnout nadhled nad tím, kde seženete levnou nabídku, ale mějte na paměti, že tato srovnání zpravidla neberou v úvahu výši pojistného krytí a další obsažené služby.

Categories:   Cestování

Comments

Sorry, comments are closed for this item.