Čech si splnil sen: Bez přípravy projel na kole z Brna až k moři!

Tento mladý muž si zaslouží obdiv! Mladý muž z Brna se rozhodl, že si splní svůj sen a vycestuje k moři. Koupit si letenku a hotel by však pro něj bylo zřejmě příliš nudné a obyčejné. Rozhodl se tedy udělat něco, na co do smrti nezapomene: sám se vydal k moři pouze na svém horském kole.

„30. dubna 2014, dva dny po oslavě kamarádovy třicítky, když jsem s kocovinou balil nejdůležitější věci, jsem sám vyrazil na obyčejném horském kole s tím, že určitě musím dojít k moři nebo kamkoli to půjde. S tím, že pokud se mi to nepodaří, tak byť zahodím kolo a půjdu pěšky co nejdál,“ popisuje mladý hrdina svůj nápad.

Cílem jeho cesty byla Pula v Chorvatsku, která je od Brna vzdálena asi 750-800 kilometrů. Dobrodruh občas zabloudil a tak se jeho plánovaná trasa prodloužila na více než 1000 kilometrů.

„Navštívil jsem 4 cizí státy, propíchl 2 gumy, odlomil 1 pedál a spustil 1 požární alarm, čím jsem naverboval hasiče do zbroje, kteří mě za odměnu opili. Chytil jsem i 3 rakouské kleště. Jako necyklista jsem si splnil cíl a přežil jsem malé osobní dobrodružství,“ vzpomíná na problémy během své dobrodružné cesty mladý muž. Zároveň dodává, že svým činem chce poukázat na to, že i přímo za humny může být krásně a lidi upozorňuje, že k tomu, aby přežili něco opravdu dobrodružné, nepotřebují hromadu peněz, pouze netřeba sedět doma.

 

Zdroj: dobrenoviny.sk

Categories:   Cestování, Zajímavosti

Comments

Sorry, comments are closed for this item.