Dámské letní doplňky

Už nyní jsou venku příjemné jarní teploty a než se nadějeme, je zde léto. A s ním přijde i další obměna šatníků. Po dlouhé době opět vytáhnete kraťasy, tílka, sukně i šaty. Celá móda se promění a bezesporu nevyjdete ven bez příslušných letních doplňků. A jaké to vlastně jsou?

Chraňte se před sluníčkem

Asi nejběžnějším letním doplňkem jsou sluneční brýle. Většina lidí brýle vybírá především podle vzhledu a vlastního vkusu. Toto hledisko je bezesporu také důležité, ale rozhodně byste neměli zapomínat na jejich primární funkci, tou je chránit oči před slunečními paprsky. Proto je vhodné vybrat ty, ve kterých sice budete trendy, ale zároveň vás budou dostatečně chránit. Důraz je proto nejlepší klást na to, zda a jak moc mají brýle funkční UV filtr. Všechny brýle, které mají UV filtr pod 400, jsou pro váš zrak škodlivé. V dnešní době existuje nespočet různých tvarů skel i celých brýlí. Ideální je vybrat si takové, které vás nikde netlačí a ani řasy se nedotýkají skel.

Letní pokrývky hlavy

V posledních letech se čím dál tím častěji u žen setkáváme také s klobouky, a je to dobře. Není tomu tak dlouho, kdy žena nesměla bez klobouku vyjít na ulici. Dávno už však překonaly pouze svoji praktickou funkci a staly se plnohodnotným módním doplňkem, který dokáže váš celkový outfit pozvednout ještě o kus výš. V létě však stále lidé vsází především na to, že je ochrání před sluncem. Pokud tedy i vy chcete v létě následovat poslední trendy, určitě si pořiďte klobouk. Největší hitem jsou pak slaměné klobouky. Sportovněji založené dámy však mnohem více ocení spíše dámské kšiltovky. Podobnou službu jako klobouk či kšiltovka vám udělají i lehké šátky. Buď je tedy můžete nosit přehozené přes hlavu, a tím se chráníte před sluncem, nebo je určitě oceníte i ve večerních hodinách, kdy už teploty lehce klesnou, a vy si tak šátek přehodíte přes ramena.

Categories:   Móda

Tags:  , ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.