Dopřejte si bydlení jako v Tatrách

Zurčící potok, šum lesa a čistý horský vzduch. Komu by se nelíbila představa tatranské idylky?

Vysoké Tatry bratrů Slováků zřejmě do Česka nepřestěhujeme, ale to neznamená, že si horskou romantiku nemůžeme dopřát i my. Pokud se zamýšlíte nad svým bydlením a není vám cizí představa bydlení na venkově, máte jedinečnou příležitost zařídit si bydlení právě v tatranském stylu.

Kdo už navštívil slovenské Vysoké Tatry, ví, že tamní domky se vyznačují úžasnou schopností zapadnout do přírodního prostředí. Ocelové a skleněné konstrukce byste zde hledali marně. Vše zde totiž využívá výhradně přírodní materiály a rozhodně nejde o levné dřevěné obklady, ale poctivé dřevo z hor.

I když si asi nebudete moci dovolit postavit klasický horský dřevodům, stále můžete tento styl alespoň napodobit. Trh nabízí obrovské množství produktů, které jsou cenově dostupné a zároveň vynikajícím způsobem splní svůj úkol. Mezi doporučené materiály jednoznačně lze zařadit smrkový tatranský profil, díky kterému vaše stavba získá pravý nádech slovenských hor.

Pravou horskou romantiku doplní romantický krb, se kterým se však bezprostředně spojuje potřeba myslet na bezpečnost. Bydlet totiž v domě, který se vyznačuje zejména dřevem, znamená obrovskou odpovědnost. Kromě toho, že váš krb by měl splňovat nejpřísnější bezpečnostní a protipožární normy, myslet musíte i na ocelové kouřovody, které jsou zárukou, že kouř z vašeho krbu bezpečně opustí dům a nezpůsobí požár.

Pokud se rozhodnete dopřát si tatranské bydlení i u nás v Česku, rozhodně to bude dobrá volba. Jen si představte překvapené pohledy vašich přátel a známých, když je přivítáte ve svém příbytku jako vytrhnutém z horské pohádky. Přežít zimu na takovém místě je zážitek nabitý romantikou a odpočinkem, za kterým už více nebudete muset cestovat stovky kilometrů.

Categories:   Design

Comments

Sorry, comments are closed for this item.