Jak efektivně ochránit své zboží před krádežemi?

Postávání chlapíků v černém je v obchodě nepříjemné jak poctivým zákazníkům, tak prodavačkám. Dá se však nějak efektivněji zabránit nezvaným návštěvníkům prodejny, aby nebrali vystavené zboží, aniž byste museli zaměstnávat šerify nebo dávat prodávané vzorky pod zámek? Ano, dá.

Detekční antény vydávající zvukové a vizuální upozornění

Existuje několikero systémů důmyslného zabezpečení obuvi, textilu, šperků a exkluzivních produktů před zcizením ze strany zákazníků i samotných prodejců. Všechny typy obchodů mohou využívat spolehlivé EAS systémy. Detekční antény dovedou zaměřit zboží a zvukovým i vizuálním signálem upozornit prodejce na pohyb. Existují rozmanité druhy antén, jež se podle typu prodávaných produktů montují do konkrétních prodejen tak, aby jejich funkce byla co nejúčinnější a zároveň nerušila ráz obchodu.

Pevné RF kódy a RF etikety na oštítkování jednotlivých kusů zboží

Obzvláště exkluzivní a drahé produkty jako kožené oblečení, boty, značkové oblečení, kabelky, kožešnické výrobky jsou vítaným cílem „chmatáků“. Zcizení takového zboží je pro prodejce nákladnou položkou, již je možné odhalit někdy až při inventuře, a mnohatisícové manko jde mnohdy na triko prodavačkám. Jako účelná ochrana zboží před krádežemi jednotlivých kusů oblečení a párů bot se jeví instalace pevných RF kódů a RF etiket, jež se demontují až při koupi zákazníkem na pokladně. Bez dekódování zcizené zboží zvukovým signálem o sobě dává vědět, že je s ním manipulováno při procházení detekčním rámem.

Kamerové soustavy, bezpečnostní mlhy, počitadla zákazníků

Hojně používané jsou kamerové systémy, jež jsou účinnou preventivní ochranou před krádežemi i ze strany zaměstnanců. Proto se kamery instalují nejen do prodejen, ale i do skladovacích prostor, restaurací, kaváren a salonů. Kamerový IP systém i analogový systém dovedou uchovávat záznamy, jež lze v případě vyšetřování přečinu krádeže nebo vloupání ze strany Policie ČR jako důkaz. Společnost Novatec dodává i další zabezpečovací soustavy jako bezpečnostní mlhy, pevné a lepicí etikety nebo systémy počítání zákazníků.

 

Categories:   Tech

Comments

Sorry, comments are closed for this item.