Jak rozvíjet kompetence a schopnosti dětí? Vraťte se do minulosti

Každý rodič se snaží od útlého věku rozvíjet správným směrem schopnosti a vlastnosti svého dítěte, které pro samostatný život potřebuje každý člověk. Od naučení řeči přes první krůčky až po perfektní ovládání motorických a koordinačních funkcí. Ptáte se, jak zajistit dětem ty správné pomůcky, které mu budou v rozvoji nápomocné?

Vsaďte na to, co fungovalo v minulosti

I když dnešní doba poskytuje stovky či dokonce tisíce didaktických nástrojů a moderních pomůcek pro rozvoj dětí, odborníci radí jasně. Vsaďte na to, co používali již naši předkové. Nakonec, skvělé výsledky těchto metod jsou zaručeny mnoha generacemi. Ptáte se, o co jde?

Zázračné Puzzle

Pamatujete si, jak jste se spolu se sourozenci či rodiči snažili poskládat obrovské puzzle s obsahem 5000 dílků? Stejně dobře si určitě vzpomínáte i na skvělý pocit, který vás po zdlouhavé práci odměnil. To však není všechno. Odborníci se shodují, že tato populární skládačka má přímo zázračný účinek na rozvíjející se mozek dítěte. Učí ho chápat významové ale i prostorové vztahy mezi prvky a pomáhá správně koordinovat další související kognitivní funkce. Kromě toho skvěle procvičuje koordinaci oko-ruka a samozřejmě i jemnou motoriku dítěte.

Odkdy můžeme začít?

S puzzle můžete klidně začít již od 9 měsíce života vašeho miminka. Samozřejmě nejsou vhodné klasické verze z miniaturních kousků, ale velké kousky s měkkého materiálu, na kterých se děťátko nemůže poranit a nehrozí, že by jednotlivé kousky polklo. Vhodné jsou také jednoduché puzzle s 3D efektem, které dítě odmění zajímavými vizuálními obrazy a efekty.

Dopřejte si pohodlí se svím dítětem!

Děti velmi citlivě vnímají mentální nastavení svých rodičů. Podle výsledků mnoha vývojových studií má i tento faktor rozhodující vliv na kognitivní výkonnost dítěte, schopnost učit se a rozvíjet. Pokud jste například podrážděný a necítíte se dobře, vaše děťátko bude při provádění běžných rozvojových aktivit méně úspěšné, než v případě, že budete uvolněný a trpělivý. Když se budete děťátku věnovat, nezapomínejte také na úsměv, milý tón hlasu a také na pohodlné oblečení, jakými je například volné Under Armour triko. Budete velice překvapeni, jaký obrovský pozitivní dopad to může mít na pokrok vašeho miminka.

Na to, aby vaše dítě dosahovalo významného pokroku, nepotřebujete drahé digitální didaktické pomůcky, či jiné moderní vymoženosti. Vsaďte na klasiku – rozvojové hry, které používali a libovali již naši předkové a vyrostli jsme na nich i my. Pokud je doplníme trpělivou pomocí a rodičovským vedením, výsledky se dostaví velice brzy.

Categories:   Tech

Tags:  , ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.