Jaká je pravda o erektilních dysfunkcích?

Zřejmě není potřeba dlouze specifikovat, které části svého těla věnují muži největší pozornost. Když je jejich nádobíčko zklame, obvykle o tom nikomu neříkají, snaží se sami diagnostikovat své potíže a také je samostatně léčit. A to se pak upnou na každou informaci, kterou uvidí. Na internetu je ale spousta mylných rad a domněnek. Pojďme se proto podívat na ty nejčastější a uvést je na pravou míru.

Mýtus 1: Jste příliš staří, nedá se nic dělat

Faktem je, že se erektilní dysfunkce daleko častěji vyskytují u starších mužů, nicméně rozhodně se vyplatí je řešit i ve vyšším věku. Zhruba polovina pánů, kterým je nad padesát, tyto potíže zažívá, v 80. letech se číslo zvyšuje na 90 %. Házet flintu do žita je každopádně zbytečné, pustit se do boje se vyplatí.

Mýtus 2: Nebudu o tom mluvit, vždyť to stejně není závažný problém

Neschopnost dosáhnout erekce sama o sobě nemusí být nebezpečná, ale může být varováním upozorňujícím na daleko vážnější onemocnění. Příkladem jsou diabetes, hypertenze, ateroskleróza a neurologické poruchy (např. Parkinsonova choroba).

A právě proto by muži své problémy neměli tajit, ale měli by s nimi zajít k praktickému lékaři.

Mýtus 3: Jedinou pomocí jsou pilulky

Samozřejmě je možné pořídit si nějaký z volně dostupných přípravků na podporu erekce. Kamagra Original, AVANA, Cobra, Tadalis, Vikalis a mnohé další se dají zcela diskrétně objednat přes internet. Pomáhají, ale… Mnohdy je lepší nejdříve vyzkoušet jiné cesty.

Kdo se chce zbavit erektilních dysfunkcí, měl by trochu změnit svůj životní styl. Důležitý je hlavně dostatek pohybu. Snížení příjmu alkoholu, konec s kouřením a změna stravovacích návyků mohou rovněž významně pomoci.

Někdy intimní potíže souvisí i s psychikou. V takovém případě je buď potřeba navštívit psychoterapeuta, nebo si s protějškem vše vyříkat. Pilulky rozhodně nejsou jediným způsobem, jak si vrátit ztracené sebevědomí.

Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci.

(PR)

Categories:   Zajímavosti

Comments

Sorry, comments are closed for this item.