Kam nejjistěji a nejbezpečněji uložit své úspory?

Zašívání peněz do štrozoku, investování do akcií i podílových fondů, koupě nemovitosti či drahých kovů. Každý má svou metodu, jak se zaopatřit na stáří, přenechat jmění dětem nebo jen bezpečně uložit finance do smysluplné komodity. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Vysvětlíme si, proč je odpradávna oblíbené investování do drahých kovů – zlata a stříbra.

Investice do zlata je historicky nejstarším a oblíbeným vkladem

Investice do zlata s sebou přináší mnohá pozitiva. Jednak je nákup investičního zlata osvobozen od daně z přidané hodnoty. Dále je výhodná jeho likvidita, což znamená, že investiční zlaté slitky, zlaté mince a investiční zlato můžete kdykoliv prodat jak ve zlatnictví, tak ve speciálních obchodech. Při koupi zlata nemůžete být ošizeni, jelikož rozpoznání pravosti je snadné, okamžité a spolehlivé. Pokud při nákupu zlata obdržíte certifikát, jako od společnosti AuPortal – předního obchodníka s drahými kovy v Česku, máte stoprocentní záruku v jisté koupi. Dalším kladem při investování do drahých kovů je jistota stálé hodnoty při sebevětší inflaci. Mezi negativa patří fakt, že ze zlata reálně nezbohatnete. Jeho cena neporoste, jako by tomu bylo například u nemovitosti nebo možná u akcií. A pokud máte zlato doma, riskujete potenciální loupež. Uložení drahách kovů v bankovním trezoru je bezpečné a žádoucí.

Výhody investování do stříbra

Investice do stříbra je oblíbená jako u zlata. Nezáleží, zda si koupíte investiční stříbro, investiční stříbrné slitky, investiční stříbro nebo stříbrné mince, stříbro patřilo spolu se zlatem k nejstarším prostředkům směny, ještě dříve, než začaly platit peníze. Stabilita je z historického vývoje výhodná i do budoucna. Prozatímní odhady hovoří o tom, že zásoby stříbra za zhruba 20 let dojdou a cena tohoto kovu poroste. Stříbro je totiž nepostradatelnou surovinou v mnoha průmyslových odvětvích, které za tento drahý kov zatím nenalezly náhradu. Nákupem investičního stříbra rozhodně neprohloupíte.

Kde se dá v Česku bezpečně nakupovat zlato a stříbro?

Renomovaná společnost AuPortal se zabývá prodejem investičních zlatých a stříbrných mincí, zlatých a stříbrných slitků, stejně jako mincí ČNB + ČR, sběratelských mincí a medailí. K dispozici jsou etue na série zlatých i stříbrných mincí i doporučená literatura. Prodej zlata a stříbra je možný osobně v zabezpečených kamenných prodejnách s diskrétní zónou, nebo lze některé zboží zaslat na dobírku.

Categories:   Zajímavosti

Comments

Sorry, comments are closed for this item.