Kam vyrazit lyžovat? Zkuste Rakousko!

Přemýšlíte, kam letos pojedete lyžovat? Všechny kopce českých hor už máte několikrát projeté a hledáte nové dobrodružství? To pravé pro vás by mohlo být Rakousko. Krásné kopce a moderní lyžařská střediska nejsou to jediné, co mohou rakouské Alpy nabídnout. Ponořte se do tajů lyžařského sportu a okuste zcela nový pocit na jiné půdě. Co všechno na vás čeká při lyžování v Rakousku?

Lyžařská střediska i pro náročné

Není to nic překvapivého, že jsou Alpy krásné a přímo vybízí k lyžování. Vědí to i místní, kteří vytvořili promyšlená a moderní lyžařská střediska. V některých lokalitách se jedná dokonce o celé komplexy, kde najdete všechno od občerstvení a ubytování až po servis a půjčovnu lyží. Místní horská městečka mají svou jedinečnou atmosféru a vždy na konci dne působí příjemným uklidňujícím dojmem po hodinách strávených na svazích.

Dlouhé a upravené sjezdovky v krásné přírodě

Hlavní rozdíl oproti dovolené na českých horách jsou bezesporu delší sjezdovky. Lyžování Rakousko nabízí dlouhé a upravené sjezdové tratě, ale na své si přijdou i běžkaři. Vybírat můžete ze všech obtížností a možností je tolik, že vás jen tak neomrzí. Než vyzkoušíte všechny nabízené stupně obtížnosti, zabere to klidně i několik dní. Vybrat si nejlepší lokalitu není nic těžkého, protože všechny jsou plné sportovního vyžití a nádherného okolí.

Zážitek, který se vyplatí

Lyžování v Rakousku se skipasem není cenově příliš vzdáleno českým horám. Ceny jsou v mnoha případech srovnatelné. Samozřejmě, že i lyžování na českých svazích má své kouzlo, ale jakmile jednou vyzkoušíte Rakousko, nebudete už chtít jinak. Zkuste si naplánovat alespoň prodloužený víkend a udělejte si příjemný výlet na nová místa. Uvidíte, že se vám do žil vlije nová touha po lyžování a znovu naleznete možná již ztracenou vášeň pro tento krásný zimní sport.

(PR)

Categories:   Cestování

Comments

Sorry, comments are closed for this item.