Koupelna snů – čistota, relaxace a pohoda

Snad žádná místnost neprošla tak rapidním vývojem jako právě koupelna. V běžných příbytcích prostého lidu bychom našli možná leda stojan s lavorem a konvicí na vodu. Dřívější lidé o očistu těla příliš nedbali. Jednou z možností bývaly městské lázně, kam však chodila pouze hrstka zámožnějšího obyvatelstva. Některé lazebny měly velmi nevalnou pověst a jejich návštěva přinesla hanebné označení ohledně nízkých mravů. Ani na luxusních sídlech, hradech a zámcích bychom nenalezli koupelnu tak, jak ji známe nyní.

Domácí lázně ve vlastním bytě

Dnešní doba považuje koupelnu za místnost, ve které dochází k tělesné a potažmo i duševní očistě. Již nic nestojí v cestě tomu, abychom na pár čtverečních metrech vybudovali své vlastní domácí wellness. Po náročném pracovním dni uděláme vstupem do koupelny tlustou čáru za každodenními starostmi a smyjeme ze sebe veškerý stres i nepohodu. I v malých prostorách je možné zažít skutečný relax na vlastní kůži a v domácím prostředí ocenit metody blahodárné hydroterapie.

Hydroterapie pomocí masážních panelů a boxů

Nabízí se velice prosté řešení. Možností jsou sprchové masážní panely, kdy si můžeme vybrat právě takové trysky, které nás nejvíce lákají. Velice oblíbené jsou sprchové boxy, kam se jednoduše zavřeme v době sprchování. Posuvné dveře u vchodu do boxu zajišťují, aby vody stékala opravdu jen do vaničky ve sprše. Sprchový box má svůj strop, jenž zabraňuje úniku tepla. Umožňuje nastavení masážních trysek a pro větší pohodlí je vybaven sedátkem. Můžeme tak spokojeně usednout a nechat si masírovat jednotlivé svaly. Velká stropní růžice rozprašuje vodu v podobě drobných kapek a nechává nás zažít tropický déšť na vlastní kůži. Součástí vybavení bývají světlo, rádio, možnost připojení telefonu, zrcátko a polička na kosmetiku.

Dnešní koupelna, ve které zpravidla strávíme první a poslední okamžiky z celého dne, ztělesňuje základní principy tělesné a duševní hygieny.

(PR)

Categories:   Zajímavosti

Tags:  

Comments

Sorry, comments are closed for this item.