Myslete na léto již dnes. Vyplatí se to!

Ačkoli to za okny ještě velmi optimisticky nevypadá, ani se nenadějete a opět budete ze skříně vytahovat letní oblečení. Nástup léta se však pro mnohé z nás spojuje s velmi příjemnou povinností – výběrem letní dovolené. Co byste řekli na to, kdyby se na ni můžete těšit už dnes?

Mějte to v suchu

Právě v těchto dnech jste jistě zaznamenali zvýšenou nabídku cestovních kanceláří pokud jde o first minute pobyty. Mnozí lidé si myslí, že je dobré tyto „vlaštovky“ ignorovat a vybírat až z last minute nabídek – tedy na poslední chvíli. Ne vždy je však tato volba správná.

Dostanete to co chcete?

Spoléhat se na to, že když byl loni náš hotel dostupný v nabídce last minute a bude tomu tak i toto léto, nemusí být nejšťastnější. „Zákazníci jsou často zklamáni, když jim sdělíme, že jejich vysněné místo jednoduše v nabídce last minute letos není. Vždy jim připomínám, že jedinou jistotou je rezervovat si pobyt dříve – ideálně v nabídce first minute, kdy navíc mohou získat velmi výhodné slevy,“ uvedla mluvčí jedné z předních cestovních kanceláří v České republice. Pokud máte i vy své vysněné dovolenkové místo, neváhejte a rezervujte si ho už dnes, oblíbená last minute dovolená není vždy tou nejlepší volbou.

Kam vyrazit?

Kromě nejvhodnějšího termínu objednání dovolené je samozřejmě nutné znát i destinaci, kterou bychom chtěli navštívit. V důsledku turbulentní situace na mezinárodní scéně si dnes klienti vybírají především bezpečné destinace, které nejsou zapojeny do konfliktů. Kromě Chorvatska a Itálie však oproti minulým rokem výrazně vzrostl zájem Čechǔ o řecký ostrov Kréta. Není se čemu divit, nádherná Kréta láká svou spanilou přírodou a křišťálově čistou vodou turisty z celého světa. Ostrov bájných sirén se letos hojně objevuje i v nabídce našich cestovních kanceláří a proto si skutečně máte z čeho vybírat.

Co preferujete?

Kréta je ideální volbou pro každého, kdo na dovolené preferuje čilý ruch, pestrý noční život, atrakce, zábavu a intenzivní kontakt s místním folklórem a tradicemi. V případě, že si nevíte letní dovolenou představit bez nákupního šílenství a živých nákupních čtvrtí, toto pobřeží je pro vás tím pravým. Najdete zde nové kabelky prestižních značek, kvalitní ručně opracované kožené výrobky ale i krásné suvenýry z místní produkce.

Pokud naopak preferujete klid, přírodu a rozlehlé pláže, na kterých není hlava na hlavě, čeká na vás divoké severní pobřeží. Krásná příroda a větrem ošlehané útesy, jejichž zpěv se noc co noc rozléhá po pláži. Říká se, že pokud jednou zažijete kouzlo tohoto místa na vlastní kůži, učaruje vám a vrátíte se zpět. Rapidní nárůst zájmu o toto místo může být jedním z důkazů platnosti tohoto přísloví.

Nezapomínejte, že léto se blíží každým dnem. A přestože to s počasím ještě velmi pozitivně nevypadá, můžete si ho přiblížit už dnes. Neváhejte a najděte si své vysněné místo na dovolenou. Ať už to bude divoká Kréta, rodinné Chorvatsko nebo něco exotičtější, přejeme vám, aby vše vyšlo přesně podle vašich představ.

Categories:   Cestování

Comments

Sorry, comments are closed for this item.