Nechte si vytvořit vlastní pamětní minci

V poslední době se čím dál většímu zájmu sběratelů těší takzvané pamětní mince. Zlaté i stříbrné pamětní mince vydávané Českou národní bankou jsou považovány za výhodnou investiční příležitost. Kromě hodnoty kovu, ze kterého je mince vyrobena, s sebou však nese i uměleckou a sběratelskou hodnotu. Zvěčnění na pamětních mincích se již dočkalo mnoho osobností z české historie i významná místa. V dnešní době však není problém nechat si vyrobit pamětní minci nebo plaketu s vlastním motivem.

Pamětní plakety a mince

Veškeré pamětní mince a plakety jsou vyjádřením jak uměleckým, tak prostředkem uznání pro toho, kdo je jimi obdarován. Nejčastěji se tato forma daru využívá pro nějaká významná jubilea, nebo při obzvlášť důležitých situacích. Pro jejich výrobu jsou používány jak drahé kovy, tak mosaz. Pro zvlášť cenné kusy se pro úpravu používá gravírování pomocí frézek či laseru. Výroba běžných medailí či plaket se provádí pomocí oceli kalené raznice. Povrchová úprava je nejčastěji vytvářena patinovanou mosazí, nebo zlacením.

Medaile a odznaky

Pokud i vy sháníte vhodný dar, jak někoho uctít a ukázat mu, že si jeho zásluh ceníte, podívejte se na stránky společnosti www.razene-medaile.cz. Tento web oceníte také v situaci, když chcete oslavit významné jubileum obce, či firmy. Zde si určitě vybere ten nejvhodnější výrobek přesně pro vás. Nabídka firmy je opravdu široká, kromě pamětních plaket a mincí nabízí také například odznaky. Ty jsou schopni vyrobit v libovolném tvaru i barvě již od 50 kusů v objednávce. Můžete si také zvolit způsob uchycení na zadní straně odznaku. Zákazníci si můžou vybrat také ze sortimentu různých medailí. Všechny medaile můžete mít buď se stuhou, které se používají především v případě sportovních úspěchů, nebo jako závěsné medaile. Pamětní medaile navíc můžete obdržet v ručně vyráběných dřevěných kazetách.

Categories:   Design

Comments

Sorry, comments are closed for this item.