Nejmenší dům na světě vás dostane

Minidomečky se stali ve světě obrovským hitem. Lidé je milují zejména kvůli jejich úspornosti a využitelnosti. Jsou vhodné pro všechny, stačí mít dobrý nápad a vaše bydlení se může změnit na dokonalost. Nechali byste se na takový minidomeček namluvit i vy?

Snad nejmenší domek na světě pochází z rukou architekta Renzo Piano. Architekt tvrdí, že po takovém domku toužil už od svých studentských let. Tehdy měl však pouze nápad, který se mu však naštěstí o několik let podařilo uskutečnit.

Dům je jasným příkladem toho, že i na malé ploše se dá vytvořit velmi zajímavý obytný prostor. Obytná plocha domku má dva metry čtvereční, ale i přesto nabízí dostatek prostoru, aby se zde vešlo vše potřebné. Kabina je vyrobena ze dřeva a exteriér je potažen hliníkovým složením. Vešlo se zde vše, co člověk k životu potřebuje. Vnitřek je vybaven rozkládací postelí, která je položena pod oknem. V domku je sprchový kout, toaleta, ale i malá kuchyňka.

S nápadem začal Piano přibližně před deseti lety a to aniž dostal nějaké konkrétní zadání od klienta. Konečnou verzi domu nazval Diogenes. Dům má dřevěnou sedlovou střechu a hmotnost 1,2 tuny. Podle architekta se dá minidomek použít i jako kancelář nebo chatka. V každém případě nabízí útočiště před ruchem velkoměsta. Pokud má člověk chuť být sám a odpočívat, jde si odpočinout do minidomečku. Diogenes může sloužit i jako nouzové ubytování a zajímavé je, že může fungovat v jakýchkoliv klimatických podmínkách. Voda se zde shromažďuje u domu a dá se znovu pročistit a použít.

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, Foto: reprofoto Renzo Piano

Categories:   Design, Tech, Zajímavosti

Tags:  ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.