Poznejte Petrohrad a ruskou extravaganci

Co se vám vybaví, když se řekne ruská kultura? Známá píseň Kaťuša, v níž dívka čeká na svého milého, moskevský chrám Vasila Blaženého s barevnými kopulemi, nebo třeba pohádka Mrazík? Jistě nám dáte za pravdu, že ruská kultura je velmi specifická, pro nás ze střední Evropy exotická a lákavá. Co kdybyste ji brzy poznali na vlastní kůži?

Rusko je obrovská země, a tak je toho zde k vidění opravdu mnoho. Podobně jako v USA se tady střídají podnebné pásy, a pokud byste cestovali od severu k jihu, potkáte lidi žijící v bídě a zimě, ale také obyvatele velkých měst, jejichž moderní životní styl se aspoň trochu blíží tomu našemu. A přesně na takové narazíte, pokud se vydáte na poznávací zájezd do Petrohradu.

Nesmírná krása i velkolepost ruských paláců

Petrohrad je historicky významné město založené na začátku 18. století. Dříve bývalo hlavním městem Ruska, dodnes je druhé největší (po Moskvě) a má tolik obyvatel co polovina ČR. Už z tohoto údaje vám musí být zcela jasné, že se na jeho území nachází opravdu mnoho věcí k vidění.

Procházku po Petrohradu je vhodné začít v samém historickém centru města, které je zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Za vidění určitě stojí Katedrála sv. Izáka, Katedrála Petra a Pavla, Aurora – křižník, jenž psal historii, největší obrazárna světa Ermitáž nebo muzeum Kunstkamera. Prakticky celé město je plné neuvěřitelných staveb, pěkné sídlo má například ruská sociální síť VKontakte.

Program minimálně na týden

Chcete-li se sem vydat samostatně, vyhraďte si aspoň týden času a pořiďte si lístky na metro, protože pěšky se tu pohybovat opravdu nedá. Vhodným dopravním prostředkem jsou i lodě, projížďku po Něvě si nemůžete nechat ujít. Petrohrad je protkán více než třemi stovkami mostů a večerní plavba je nezapomenutelným zážitkem.

Faktem zůstává, že nejvíc Petrohrad poznáte, pokud se vydáte po stopách někoho zkušenější, kdo ví, co stojí za vidění. Proto je vhodné zvolit poznávací zájezd Petrohrad, v rámci nějž budete mít připravený program. Cestovní kanceláře často pojmou výlet do Petrohradu tak, abyste poznali i další zajímavá města/místa v okolí. A pro hodně náročné cestovatele jsou připravené výlety vlakem přes celé Rusko až do Pekingu.

Categories:   Cestování

Comments

Sorry, comments are closed for this item.