Pozor! Návštěvy nebudou chtít odejít!

Jakmile propadnete touze zařídit si obývací pokoj nejen vkusně, ale i účelně, prakticky a trendy, počítejte s tím, že se vybírání nábytku neobejde bez velkého nasazení. My už to máme doma za sebou a nebude jistě od věci, když vám ostatním ulehčím klikatou cestu za úspěchem nevtíravou radou, nač se zaměřit.

To bylo hledání, to bylo srovnávání. Teď máme do sběru asi dvanáct kilo akčních letáků s nábytkem, v nohách tisíc mil, ale co je podstatné – v obýváku kraluje sedačka, na jejíž výběr jsme právem hrdí a kterou už byla obdivovat polovina přátel. No ovšem, v několika případech jí i pánové přišli složit poklonu.

Být náročný není hřích

Řeknu vám upřímně, rozhodnout se pro jednu jedinou v tak široké nabídce, to byl boj. Musíte zvážit tolik kritérií, aby:

  • byl zachován moderní design pokoje,
  • se na sedačku vešli všichni z rodiny a přitom nezabrala moc místa,
  • nabízela pohodlí i dostatečné úložné prostory,
  • měla bytelnou konstrukci a účelný potah,
  • se dala snadno a rychle rozložit

a vím já, jaká další důležitá „ABY“ máte na mušce třeba právě vy? Naše očekávání a všech pět P, jak se říká, naplnila sedací souprava Elba z Jena nábytku. Chvilku jsme tedy živě a možná trochu nahlas diskutovali, zda pro potah vybrat kůži nebo látku. Ale to ještě nebylo nic proti dilema zda nepřestavět celý obývák! U Elby totiž můžete mít jak levý, tak pravý roh a to je něco na mě, když tolik miluji změny!

Drobné varování

Je tu ovšem riziko, které koupí takového kousku nutně podstupujete: návštěvám se nebude chtít domů a když pak nakonec přeci jen odejdou, hrozí bitva o lenošení u televize se všemi členy rodiny. Nevím, jak je to u vás, ale tady není legrace urvat své místo na slunci. A ač je Elba po rozložení prostorná a štědrá, tak pokušení mít ji jen pro sebe a svěřit se majetnicky do její náruče, budete mít asi úplně stejné jako já.

Categories:   Design

Comments

Sorry, comments are closed for this item.