Pravidla, díky kterým okouzlíte v každém věku

Ženy se rády parádí od nepaměti. Chtějí se totiž líbit nejen mužům, ale i samy sobě. Vypadat a cítit se dobře jde často ruku v ruce. Žena by se však měla držet několika zásadních rad, aby okouzlila v co nejlepším možném světle.

Samozřejmě, ne všechny ženy si na svůj vzhled extrémně potrpí a raději upřednostní přirozenost a pohodlný styl. Jiné ženy to mají už takříkajíc v genech. K dobrému stylu je vedou například jejich rodiče či babičky. Už od dětství se rády parádí, když jsou z nich malé princezny, aby mohly vyrůst v elegantní dámy.

V mladém věku není nutné dodržovat elegantní styl, dívka by si měla užít mladistvý vzhled, experimentovat, protože to, co nosí například jako teenagerka, není již od jistého věku vhodné. Ovšem ani styl mladých dívek už není to, co kdysi. Hravý styl nahrazuje hlavně ten ženský a tak i mladé dívky vypadají jako dospělé ženy. Přitom by si měli užít ještě módu, která je určena vysloveně zejména pro teenagerské věkové kategorie.

Vkus se začne trochu transformovat po dovršení dospělosti. Dívky se musí elegantně obléci například na maturitu, která se označuje také jako zkouška dospělosti. S dívek se tak rázem stávají elegantní dámy, které se rozhodnou pro šaty nebo pro slušivé halenky. Samozřejmě, ani maturitní oblečení nemusí být žádná nuda a i v tomto směru móda překonává své staré limity.

Právě v tomto období si dívky vyzkouší elegantní styl, na který jim zbývá ještě čas dozrát. Ovšem, všechno to závisí také na tom, kam se po škole ubere jejich cesta. Většina mladých lidí jde hned po střední škole či gymnáziu studovat, a na univerzitě také není nutně zapotřebí elegantní styl. Ten si mohou mladé dámy vyzkoušet spíše na mimoškolních besedách či konferencích a během zkoušek, zejména těch státních. To je další etapa, kdy džíny vystřídají sukně či elegantní kalhoty a tenisky nahradí lodičky. Pokud se však dívka rozhodne nejít na univerzitu a začne pracovat, její outfit závisí od konkrétní práce.

Říká se, že svým oblečením v práci ukazujete, jak vám na ní a na osobách v ní záleží. Pokud pracujete například v advokátní kanceláři, je absolutně nepřípustné přijít do práce v roztrhaných džínách a tričku. V tomto případě je třeba zvolit dobře padnoucí oblečení, dámy pracující v takovém prostředí upřednostňují například elegantní saka. I když nemáte v práci určen dress code, nezapomínejte na to, že tím, jak vypadáte, vysíláte signál i svému šéfovi a ten by se určitě nepotěšil, kdybyste přišli do práce v zanedbaném nebo nedostatečně reprezentativním stylu.

Jiné je to již v zaměstnáních, kde se vyžaduje například nošení uniformy či jednotné oblečení na styl stejnokroje, kde příliš na výběr žena nemá. A jiné je to i v kreativních zaměstnáních, kde se nosí často i poměrně extrovertní styl. Zvláštní styl si zase vyžadují vysoké manažerské pozice, případně práce v korporacích, kde je elegantní outfit přímo žádaný. Ani v tomto případě neplatí, že žena musí být nudná. Přitom nemáme na mysli vyzývavost, aby byla pracující žena sexy. Dá se to totiž i rafinovaně.

Současná móda je skutečně promyšlená, v nabídce jsou totiž působivé střihy, krásné barvy a originální možnosti kombinování. I navenek přísně vyhlížející manažerka tak může působit díky rafinovanému oblečení přístupnější. Důležité je také nezapomenout na správný výběr doplňků. Nesmíme zapomínat na to, že méně je více, a příliš mnoho doplňků je již dávno přežitkem, ba přímo přešlapem. Raději investujte do efektních hodinek, výrazných náušnic či zajímavého přívěsku. Saka oživí stylové brože, přičemž byste nevěřili, jak může dát tento detail výslednému outfitu zcela nový rozměr. Hlavně platí, že v módě se není třeba ničeho bát, jen je třeba mít určitou dávku vkusu a citu a svůj outfit přizpůsobit prostředí a situaci, ve kterých se nacházíte. Vaše okolí to určitě pozitivní ocení.

Categories:   Móda

Tags:  , ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.