Připravte si zdravou domácí zmrzlinu!

Máte chuť na dobrou zmrzlinu, ale žádnou zrovna v mrazáku nemáte? Pak si ji můžete sami připravit z čerstvých surovin! Domácí zmrzlina vám nepřinese pouze potěšení z vlastnoruční výroby, můžete si také pohlídat její obsah a vyladit chutě přesně podle vašeho přání! Ať už máte chuť na čokoládovou, malinovou nebo vanilkovou, vše zvládnete v pohodlí domova s pouze několika málo ingrediencemi!

Tipy na recepty zmrzliny:

Ovocná zmrzlina

Ingredience: 300 g zmrazeného oblíbeného ovoce (borůvky, maliny, jahody, mango, banány, višně), 1 kelímek jogurtu řeckého typu a 3 lžíce cukru

Čokoládová zmrzlina

Ingredience: 2 menší oloupané banány, nakrájené na kolečka a hluboce zmrazené, 3 PL neslazeného kakaového prášku, 2 PL smetany, 1/2 ČL vanilkového extraktu

Malinový sorbet s kapkou citronu

Ingredience: 750 g malin, 150 g cukru, 2 PL citronové šťávy, 350 g ledových kostek

Příprava zmrzliny

Ať už si vyberete jakýkoli druh zmrzliny, její příprava bude vždy stejná. Ovoce nakrájejte na malé kousky a všechny ingredience smíchejte v mixéru. Výběr mixéru určitě nepodceňte a vybírejte pouze takový, který si poradí s tvrdými surovinami. Pokud vlastníte levnější mixér, který si s tvrdými přísadami neporadí, raději se do zmrzlin nepouštějte. Kvalitní volbou je vysokootáčkový mixér Orava RM-2000, který má ostrý nerezový 6-ti čepelový nůž, který si poradí s každou tvrdou surovinou. Kromě zmrzlin jej můžete využít na mixování koktejlů, šťáv, polévek, smoothie, ovocných dezertů nebo pyré. Objem mixovací nádoby je 2 litry, zmrzliny v něm vytvoříte opravdu mnoho! Vysokootáčkový mixér Orava RM-2000 zvládne až 32 000 otáček za minutu a nabízí také funkce Pulse, Crusher a Smoothie. Můžete jej snadno vyčistit nebo ho dát do myčky na nádobí. Díky protiskluzovým nožičkám si můžete být jistí, že se vysokootáčkový mixér Orava RM-2000 nehne z místa a bude pevně stát při jeho používání.

Rádi byste si domů pořídili univerzální a vysoce kvalitní mixér? Prohlédněte si internetový obchod www.orava.cz a vyberte si ten pravý mixér pro vás.

Categories:   Jídlo

Tags:  

Comments

Sorry, comments are closed for this item.