Pronajímáte byt? Předejděte možným komplikacím

Především hlavní město Praha zažívá nebývalý nápor turistů, kteří do Česka přijíždějí nejen za historií a kouzelnými místy. Láká je k nám i nebývale stabilní situace, výtečné pivo a levné ubytovací kapacity. Stále populárnější se stává krátkodobé bydlení v pronajatých bytech, jež nabízejí přijíždějícím návštěvníkům samotní majitelé bytů. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří si mohou dovolit svoji nemovitost pronajímat, nezapomeňte na podstatné záležitosti, bez nichž se neobejdete.

Představte svou činnost příslušným úřadům

Především nezapomeňte svoji činnost legalizovat. Na příslušném úřadě nahlaste záměr své výdělečné činnosti a neopomeňte ani navštívit finanční úřad, kam má směřovat část tohoto výdělku jako zákonná daň. Připravte svůj byt tak, abyste se za něj nemuseli stydět a objednejte si úklidovou službu, která se bude uklízení pravidelně věnovat, jestliže na to nemáte vlastní kapacity.

Pojistěte se detailní nájemní smlouvou a kaucí

Kdo někdy pronajímal byt či nemovitost, ví, že je možné narazit na nespolehlivé podnájemníky, kteří po opuštění bytu zanechají pokoje ve stavu, jenž si zaslouží téměř rekonstrukci. Abyste se vyhnuli takové situaci, zvažte podmínky pronájmu, které zanesete do nájemní smlouvy. Pojistěte se kaucí, již v případě nutnosti můžete použít na vyklízení bytů Praha, případné malování, úklid a zakoupení nových kusů nábytku a příslušenství, jež byly zničeny.

Na úklid a vyklízení si pozvěte specializovanou firmu

Společnost, která se vám o vyklízení Praha postará, je zaměřena i na likvidace pozůstalosti, na úklid zaneřáděných půd i přeplněných sklepů. Hlavně Pražané vědí, kolik škod dovedou napáchat přemnožení holubi a jak vypadají půdní prostory, kde se usadily prach a holubinec. Vyklízení zdraví škodlivého trusu po holubech včetně dezinfekce a deratizace by měla provádět odborná firma, která ví, jakými prostředky zlikvidovat trus, potkany a další škůdce s účinností i do budoucna. Pakliže potřebujete svoji nemovitost vyčistit od podlahy na půdu spolu s komplexním úklidem, neváhejte se obrátit na specialisty. Ušetříte si spoustu práce a nepříjemností.

Categories:   Zajímavosti

Tags:  ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.