Reflexní vesta chrání v silničním provozu váš život

V silničním provozu by se měli mít na pozoru řidiči i chodci, zkrátka všichni jeho přímí i nepřímí účastníci. Platí zde zásada vidět a být viděn. Viditelnost zvýšíte reflexními prvky: páskami, přívěsky, odrazkami na oblečení nebo reflexními vestami. Právě poslední zmíněná možnost je vhodná pro kohokoliv, udělá službu dospělým i dětem a při mnoha činnostech.

Kdy je reflexní vesta nedocenitelná

Reflexní vesta skvěle poslouží nejen v autě, pokud se stane nějaký karambol. Obléknout ji můžeme při jízdě na kole, motorce, při chůzi v noci a velké využití má u dětí. Zapomínat bychom na ni neměli především při snížené viditelnosti: v noci, večer, za šera, v mlze, při hustém sněžení…

Reflexní vesty pro děti

V ohrožení jsou zejména malé děti, vždyť někdy jdou kvůli drobnému vzrůstu sotva vidět a nemusí být ani tma. Velmi zranitelné jsou při přecházení silnice i při chůzi podél krajnice, vidět by měly být, i když jedou na kole, koloběžce, lyžích, kolečkových bruslích či odrážedle. Oblékněte jim pěknou dětskou reflexní vestu s obrázkem. Stojí pakatel a přitom opravdu funguje. Oceníte ji za světla: o dítěti budete mít lepší přehled nejen vy, ale i ostatní chodci a lidé okolo. Zdráhají se děti vestu nosit? Domluvte se s ostatními rodiči ve škole nebo ve školce a zkuste je přesvědčit, aby své děti vestou zvyšující viditelnost také vybavili. To, co nosí i jiní, totiž přijme dítko daleko lépe.

Široká nabídka reflexních vest

Nabídka v kategorii reflexní vesty je dnes široká a týká se to nejen jejich velikostí, ale i barev a detailů provedení. Obléknutí je otázkou pár vteřin, i děti se to brzy naučí. Dobře padnoucí reflexní vestu můžete pořídit už od dvou let věku. Správnou velikost nepodceňte, neměla by plandat ani škrtit, zkrátka musí být „tak akorát“. Na výběr jsou reflexní vesty s oblékáním přes hlavu, zapínáním na boku nebo vepředu.

Categories:   Cestování

Tags:  

Comments

Sorry, comments are closed for this item.