Rusové přišli na to, jak zabránit lidem, aby parkovali na místech pro invalidy

Lidé jsou čím dál línější a pohodlnější. Když nemusí, neprojdou ani pár metrů navíc, a to dokonce ani tehdy, když sedí v autě. Většině řidičů automobilů se na přeplněných parkovištích často nechce hledat volná parkovací místa, a proto raději zaparkují na místech vyhrazených pro invalidy. A neodradí je předtím dokonce ani hrozící pokuta.

V Rusku se rozhodli proti takové nesnášenlivosti rázně zakročit a vymysleli opravdu originální způsob, který by měl parkování zdravých lidí na takových místech zabránit. Nejde o nic agresivní. Naopak. V Rusku tentokrát vsadili na lidskost a netaktním řidičům se snaží domluvit. Nepředstavujte si však pod tím jen obyčejné napomenutí od policisty. Je to něco mnohem rafinovanější.

Když se totiž přiblíží k vyhrazenému parkovacímu místu auto bez označení pro handicapované, uprostřed parkovacího místa se najednou objeví hologram zdravotně postiženého člověka, který k řidiči promluví a odradí ho od parkování na tomto místě. Kupodivu má tento postup mnohem větší účinek než nějaká pokuta a zdraví řidiči nyní parkují na místech pro invalidy mnohem méně. Dost však bylo zbytečných slov, jak to funguje v praxi nejlépe pochopíte, když si pustíte video.

Categories:   Tech, Zajímavosti

Comments

Sorry, comments are closed for this item.