Velikonoční svátky klepou na dveře! Připravte si nezapomenutelný program

Svátky jara jsou doslova za dveřmi. Většina Čechů se těší na volné dny, které stráví v kruhu své rodiny. Nemáte ještě naplánovaný váš velikonoční program? Poradíme vám, jak strávit letošní svátky tak, aby byly skutečně nezapomenutelné!

Neseďte doma!

Přestože nás televize lákají na bohatý televizní program, zdá se, že letos bude na Velikonoce přát i počasí. Namísto sezení doma si tak připravte zajímavější a mnohem pestřejší program. Co byste řekli například na malý výlet do zahraničí?

Čeká na vás Maďarsko

Maďarsko má skutečně co nabídnout i během svátků. Kromě krásného historického centra Budapešti na vás čeká i jedna z největších zoologických zahrad v Evropě a co by to bylo za výlet, kdybyste si nedopřáli i relaxační lázně v Maďarsku? Čekají na vás proslulé lázně Szécheny, které jsou jedním z největších lázeňských komplexů Evropy a jejich historie sahá až do roku 1881. Traduje se, že termální pramen sv. Štěpána, který lázně zásobuje, je zdrojem krásy, životní síly a pomůže zázračně vyléčit mnohé nemoci a zdravotní neduhy.

Dále do vnitrozemí

Při návštěvě Maďarska však nemusíte zůstávat jen v hlavním městě. Určitě nezapomeňte na návštěvu maďarského moře – jezera Balaton, které je jednou z nejoblíbenějších letních destinací. Téměř nekonečná vodní plocha nabízí bohaté zážitky i během jara. Čekají na vás rybářské turnaje, plavba na voru nebo výlety v okolí jezera. Neváhejte a rezervujte si již dnes výhodné víkendové pobyty v blízkosti Balatonu, čeká na vás množství zážitků a nezapomenutelných dobrodružství.

Nezapomeňte na správnou výbavu

Přestože jdete mimo domov jen na několik dní, nezapomínejte si vzít vše potřebné. Kromě povinné výbavy – jakými jsou doklady, klíče od domu či mobilní telefony – nezapomeňte i na výměnu peněz, v Maďarsku se platí pomocí forintů. Přestože ve větších městech je možné platit třeba i eurem, v menších vesničkách a odlehlejších koutů byste s evropskou měnou nepochodili. A to by mohlo být pořádně na škodu, nezapomínejte že Maďarsko je zemí kvalitních ručně vyrobených produktů, za nimiž jezdí turisté z celého světa. Koupíte zde například elegantní kožené kabelky, kvalitní boty, nádherně zdobenou keramiku a také typické místní pochoutky.

Velikonoce jsou tu už o několik dní. Neváhejte a prožijte je letos trochu jinak. Vycestujte mimo domov a objevte krásy a zážitky, které na vás čekají jen kousek za hranicemi naší země. Navštivte Maďarsko a připravte pro svou rodinu ty nejkrásnější a nezapomenutelné Velikonoce.

Categories:   Cestování

Comments

Sorry, comments are closed for this item.