Víte, jak vybrat vybavení na cyklistiku a co by vám nemělo chybět?

Ježdění na kole je příjemným způsobem relaxace a skvělou možností aktivně trávit volný čas. Jedná se o pohybovou aktivitu vhodnou jako náhrada běhu pro osoby s nadváhou, ale i možnost vyrazit na výlet a zároveň u toho něco málo spálit. Aby byl prožitek z jízdy příjemný, záleží i na tom, co máme na sobě a jak jsme na sportování vybaveni.

Výběr podle počasí

Cyklistické dresy se vyrábí s krátkým i dlouhým rukávem. Snadno si tak zvolíte odpovídající oblečení podle počasí. Při výběru je důležité pořídit si správnou velikost, aby vás dres nikde netahal a nebyl naopak příliš velký. Roli samozřejmě hraje i barevné provedení. Na silnici se hodí výrazné dresy, díky kterým na sebe upoutáte pozornost, což pomáhá zlepšit bezpečnost. Je jasné, že chybět by vám neměly ani cyklistické kalhoty s vyztuženou sedací částí.

Chcete jezdit po silnicích nebo v horském terénu?

Svůj oděv upravte podle toho, jestli se chcete věnovat silniční cyklistice nebo jezdit v terénu. Od toho se odvíjí i volba bezpečnostní výbavy, kam patří například cyklistická helma. Pro správné přilnutí v pedálech je dobré pořídit si i cyklistické tretry, díky kterým zefektivníte svoji vynaloženou energii do šlapání. Už jenom samotné vědomí, že máte na sobě profesionální výbavu, vás hned promění v úplně jiného cyklistu a velké výkony na sebe nenechají dlouho čekat.

I rekreační cyklistika je mnohem příjemnější se správným vybavením

Ježdění na kole ať už za účelem výletů či sportu by mělo být hlavně zábavné a co možná nejvíce příjemné. K tomu pomáhají i cyklistické brýle s ochranou proti vodě, prachu a hlavně slunečnímu záření. Pokud to s cyklistikou myslíte vážně, pořiďte si dobrou výbavu, se kterou se budete cítit příjemně a komfortně během ježdění. Investice se vám určitě vyplatí a získáte novou motivaci, jak zlepšovat své výkony.

(PR)

Categories:   Zajímavosti

Tags:  ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.