Zamyslete se: je vaše loňské letní oblečení moderní i letos?

Léto se nezadržitelně blíží a to je v životě každé dámy velká výzva. Nemáme teď na mysli práci na své postavě, ale oblečení, které dámy řeší každoročně. No léto je v tomto výjimečné a každá žena řeší to, zda ještě vytáhnout ze šatníku obnošené kousky, nebo si pořídit nové.

Zima je definitivně pryč a to znamená i reorganizaci šatníku. Hrubé oblečení, kabáty či kožené kozačky odkládáme do zadní části šatníku a přední část se naplňuje šortkami, šaty či tričky. Tyto milé starosti jsou již jakousi povinností přicházející letní sezóny.

Přestože v létě nosíme méně oblečení, neznamená to, že s tím není mnoho práce. Mnoho energie je třeba investovat do přemýšlení nad tím, zda jsou šaty, které ta či ona dáma nosila ještě loni, stále trendové a moderní. A hlavně, zda stále tak dobře sedí. Regály v obchodech se přímo prohýbají pod nejrůznějším stylovým sortimentem. Nejnovější dámské oblečení přímo čeká na své majitelky. S tím souvisí i rozhodnutí, do čeho investovat dříve. Bude to spíš něco plážové nebo elegantní, ale zároveň pohodlné? A koupit si raději novou sukni nebo šaty?

To závisí i do toho, v jakém prostředí se žena pohybuje. Velkou výzvou je proto zejména nákup a výběr nového oblečení, pokud žena pracuje ve firmě, kde se musí oblékat elegantně. V takovém případě jsou například vyzývavé oblečení nebo šortky přímo nepřípustné. A naopak dívky mohou popustit uzdu své fantazie a dát zelenou bláznivější a svěžím módním kreacím.

Móda se neustále vrací a proto je vcelku nevýhodné každou sezónu vyhazovat věci ze svého šatníku. Pokud nejsou znehodnoceny a stále sedí jako ulité, není příliš co řešit. Samozřejmě, koupa nového kousku potěší každou ženu, ale i v tomto případě musí být obezřetná. Je výhodné myslet trochu dopředu a kupovat si věci, které budou v módě nepřetržitě. Neustále se mluví o tom, že nejlepší je investice do takzvaných základních kousků. Ty se totiž dají výborně kombinovat a nic tím nezkazíte.

Letní módě se nepochybně potěší i pánové, protože ženy začnou odhalovat více ze svého těla a už ho neskrývají pod kabáty, svetry či dlouhými kalhotami. A ženy se zase potěší tomu, že mohou být ještě ženštější a nemusí nosit na sobě tolik vrstev. Samozřejmě, důležité je zapracovat i na své postavě, aby letní oblečení lépe vyniklo. Toto období je přímo kouzelné a každá žena se shodne na tom, že mnohem příjemnější a komfortnější i z hlediska oblékání a stylu.

Dámské kabáty s límcem tak vystřídají lehké halenky, stylová trička nebo hezké a vzdušné šaty. Žena tak potěší samu sebe a zároveň lahodí mužskému oku. Radost a potěšení na obou stranách tak vnese do ulic pozitivní dávku energie a nepochybně i lehký erotický náboj. Toto hravé období přitom netrvá dlouho a proto si ho třeba užít co nejvíce, jak se dá.

Není snad nic lepšího, než korzovat po městě ve svěžím outfitu, který zvýrazní křivky, procházet se jen v sandálkách místo těžkých bot a svetry a kabáty nechat doma i během večerů. Je totiž příjemné, když se vzduch oteplí natolik, že i při večerním posezení na terase nemusíte klepat zuby a během dne vláčet s sebou sako nebo bundu, abyste večer nezmrzli.

Samostatnou kapitolou je i dovolenkové období, kdy snad každá žena přemýšlí, co si na cesty sbalit. V tomto případě jistě každého potěší, když nemusí zavazadla zatěžovat hrubým oblečením, ale vystačí si s několika tričky, šaty či šortkami. Na letiště si klidně oblečte dlouhé kalhoty a lehký svetr, odlehčíte tím zavazadla a v případě klimatizace v letadle nebo trochu chladnějšího počasí na dovolené to jen oceníte. Nezapomínejte na stylové plavky a velmi trendové jsou i plážové šaty, které si můžete na sebe kdykoliv prohodit a alespoň nebudete korzovat podél pláže příliš odhalené v případě dotíravých „plážových inženýrů“. Nemluvě o tom, jaké jsou lehké plážové šaty stylové. Sortiment v obchodech je přitom i v tomto směru více než vstřícný.

Categories:   Móda

Tags:  , ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.