Zařizujete svůj nový domov? Nezapomínejte, že detaily rozhodují!

Při zařizování nového domu či bytu se mnozí z nás těší právě na dolaďování posledních detailů. Když však přijde na lámání chleba, ukazuje se, že právě tato část budování našeho vysněného interiéru může být nejkomplikovanější a zabere nejvíce času.

Proč to nevypadá tak jak jsme si plánovali?

Když skončíme se zařizováním bytu a na místě je dotahování detailů do dokonalosti, najednou se nám může zdát, že celek nevypadá tak jak jsme si ho naplánovali, něco mu stále chybí a ať si lámete hlavu jakkoli, stále nevíte přijít na to, v čem je problém. Často jde o jednoduchou maličkost – rozložení nábytku v prostoru, které dokáže celkový dojem změnit od základů. Vyzkoušejte malý experiment, pořiďte si úchytky na nábytek a regál, který byl na zemi, upevněte na stěnu. Přidejte i několik milých drobností, jakými jsou poličky či obrazy. Také stojí za zmínku přemístit jídelní stůl blíže k oknu nebo umístit sedačku do rohu, díky čemuž vám v centru místnosti vznikne krásný prostor.

Buďte originální a jedineční

Chcete-li ve svém bytě vytvořit skutečně jedinečnou atmosféru, vsaďte na milé vlastnoručně vyrobené detaily nebo dokonce i celé kusy nábytku. Například místo celého stolu do kuchyně si zajistěte jen samostatné stolové nohy a desku ze stolu si vyrobte sami. A nebojte se, nemusíte mít speciální nástroje ani řemeslné dovednosti. Použijte například dveře z vašeho předchozího bytu, které překryjete skleněnou tabulí. Získáte tak krásný a originální kus nábytku, který bude zároveň pěknou vzpomínkou na váš předchozí domov.

Klid a ticho i v centru města

Pokud jste si za svou novou adresu zvolili rušné centrum města kvůli dostupnosti, určitě si i zde chcete užít klid a domácí pohodu. Zvuky rušného provozu pod okny či rozjařených turistů vám tuto idylku mohou spolehlivě překazit. Existuje však skutečně jednoduché řešení, díky kterému zůstanou všechny hluky města za vašimi okny. Nechte si do vašeho bytu aplikovat akustickou pěnu, která působí jako izolant, který do vašeho interiéru nepropustí nadměrný hluk. Díky tomuto řešení budete klidně spát i v případě, že pod vašimi okny budou v ranních hodinách úřadovat hluční popeláři.

Z obyčejné budovy dělají skutečný domov lidé, kteří v něm bydlí. Vytvořte pro sebe a svou rodinu to nejlepší místo, ve kterém můžete klidně žít, ať už jste ve své vlastní novostavbě, bytě v centru města nebo jen v dočasném podnájmu. Nezapomínejte, že ať už jste kdekoli, záleží jen na vás, jaký svět vytvoříte mezi čtyřmi stěnami.

Categories:   Design

Tags:  ,

Comments

Sorry, comments are closed for this item.